Roční období
Padá, padá bílé z nebe
Padá, padá bílé z nebe
když to chytíš, tak to zebe
na dlani je chviličku
hned se změní v kapičku
( sněhová vločka )
Padá sníh
Padá sníh
Padá sníh, padá sníh,
pojedeme na saních.
Na saních to pěkně jede,
tohle každý nedovede.
Padá sníh, .........
Zima je, zima je,
každý se raduje.
Padá sníh, padá sníh,
pojedeme na saních.
Sáně z kopce rychle jedou,
nahoru to nedovedou,
nechtějí se ani hnout,
musíme je vytáhnout.
Sněží - to je krása
Sněží - to je krása
sněží, sněží, to je krása,
sníh mě chladí do tváře,
na pole už také střásá
krajkované polštáře.
Stráň je jako ze smetany,
chaloupky jak od mouky,
sníh se sype na vše strany,
smrkům krášlí klobouky
Sněží
Sněží
Sněží, sněží
na špičky věží
na domy i na stromy
na pole i na louky
na čepice, klobouky.
Kdo si chvíli počká
spadne na něj vločka,
spadne na něj celý mrak.
Bude z něho sněhulák.
Chumelenice
Chumelenice
Sníh se sype jako peří
z nebeského polštáře,
padá na dům, na práh dveří,
do vlasů i na tváře.
Sněhuláci
Sněhuláci
Sněhuláci, ti se mají,
nekašlou a nekýchají,
i když kmotru Meluzínu
pozvou ráno na hostinu.
Sněhulák
Sněhulák
Postavil jsem sněhuláka na stráni,
aby hlídal krajáč mléka k snídani.
R: Stojí tam jako pán
a já musím hlídat sám!
Postavil jsem sněhuláka u ledu,
aby hlídal kousek masa k obědu.
R: Stojí tam...
Postavil jsem sněhuláka u dveří,
aby hlídal kousek chleba k večeři
R: Stojí tam...
Na jaře ho teplé slunko rozlilo,
škoda toho sněhuláka nebylo.
R: Vždyť tam stál jako pán
a já musím hlídat sám!
Sněhulák
Sněhulák
kupa sněhu kluky láká
postavili sněhuláka
sněhulák je veliký
z uhlíků má knoflíky
pěknou bílou náprsenku
do okna nám kouká z venku
Sněhulák
Sněhulák
Tři bílé koule na sobě
a mrkev místo nosu.
Uhlíky ? knoflíky v zásobě,
aby se líbil i kosům.
Sněhulák
Sněhulák
Sněhulák - to je pán,
ze sněhu je udělaný.
Sněhulák - to je pán,
ze sněhu je udělán.
Sněhulák
Sněhulák
Jedna koule, druhá, třetí
co ještě přidáme děti?
Hrnec, mrkev, košťátko
a už tu máme sněhulátko.
Sněhulák
Sněhulák
Stojí, stojí hrdina
chlubně břicho vypíná.
Přijde-li však na něj slunko,
roztaje jak zmrzlina.
Zima
Zima
Kreslím si, jak padá sníh
na pole a na cesty.
Sněhuláka kreslím též
bez kabátu bez vesty.
Zima
Zima
Cupy, dupy, cupy, dupy,
zima stojí u chalupy.
Vezmeme si rukavice,
sáně, boby a čepice,
vyběhneme rychle ven,
na sněhu se zahřejem.
Zima
Zima
Mrzne,sněží to to zebe,
hodně sněhu spadlo z nebe,
ptáčkové teď starost mají,
jak potravu obstarají.
Kde jsou v domě hodná dítka,
dávají jim do krmítka, trochu zrní,
trochu máčku ať si dají do zobáčku.
Paní zima
Paní zima
Paní zima oblékla si bílý šat,
sluší jí to co vám budu povídat.
Velké přání má, brzičko se vdát,
neví ale kdo prý o ni bude stát.
Proč ta bílá dáma tolik pospíchá?
Najdem pro ni nejlepšího ženicha.
Ani netřeba dávat inzerát.
My už víme, kdo ji bude míti rád.
Děti hádejte, kdo by to mohl být?
Kdo by se moh paní zimě zalíbit?
Uhodli jste to! Ano je to tak!
Nejmilejší ženich bude sněhulák.
Podle abecedy