Svátky
PŘIPRAVTE SI PELÍŠEK...
PŘIPRAVTE SI PELÍŠEK...
Připravte si pelíšek,
už k vám míří Ježíšek.
Dárky vozí podle chuti,
na saních i na peruti.
Proto všichni těšme se,
copak dneska přinese.
ZVĚSTUJE ANDĚL MALIČKÝ
ZVĚSTUJE ANDĚL MALIČKÝ
Z oblohy se sypou hvězdičky,
slyšet jsou koledy z dáli,
zvěstuje anděl maličký,
ať splní se vše,
co k Vánocům jste si přáli.
Támhle letí Ježíšek,
má roztrhaný kožíšek
a prázdnou mošničku,
bude tu za chviličku.
Přejeme vám od srdíček
chvíle klidu v záři svíček,
pohodu, úsměv ve tváři,
v příštím roce ať se vám vše vydaří!
ZVĚSTUJE ANDĚL MALIČKÝ
ZVĚSTUJE ANDĚL MALIČKÝ
Z oblohy se sypou hvězdičky,
slyšet jsou koledy z dáli,
zvěstuje anděl maličký,
ať splní se vše,
co k Vánocům jste si přáli.
Támhle letí Ježíšek,
má roztrhaný kožíšek
a prázdnou mošničku,
bude tu za chviličku.
Přejeme vám od srdíček
chvíle klidu v záři svíček,
pohodu, úsměv ve tváři,
v příštím roce ať se vám vše vydaří!
ČEKÁME NA JEŽÍŠKA
ČEKÁME NA JEŽÍŠKA
Bez sněhu to vydržíme,
z kapra řízky osmažíme.
Nacpeme si pěkně bříška
a počkáme na Ježíška
- snad nám něco nadělí,
buďme šťastní a veselí
ZVONKY UŽ NA STROMKU TICHOUNCE...
ZVONKY UŽ NA STROMKU TICHOUNCE...
Zvonky už na stromku tichounce zvoní,
cukroví po domě slaďounce voní.
Za chvíli u stolu rodinná večeře,
Ježíšek už klepe na dveře.
KAŽDÝ STROM I STŘECHU ZDOBÍ...
KAŽDÝ STROM I STŘECHU ZDOBÍ...
Každý strom i střechu zdobí bílá čepice,
rampouch o rampouch si cinká, budou Vánoce,
vločky nám napsaly přes celou oblohu,
že přejí všem jen štěstí, klid a pohodu.
I já přeji Vánoce krásné jak padlý sníh
a příští rok zdraví, radost, lásku a smích.
ČICHÁ, ČICHÁ SNĚHULÁČEK...
ČICHÁ, ČICHÁ SNĚHULÁČEK...
Čichá, čichá sněhuláček,
co to kolem voní,
rybník celý zamrzlý
do té vůně zvoní.
Cinká led i v potoce,
tááákhle voní Vánoce.
Na Štědrý večer hvězdičky,
ponesou vajíčka slepičky.
BYL HEZKÝ ŠTĚDRÝ VEČER...
BYL HEZKÝ ŠTĚDRÝ VEČER...
Byl hezký Štědrý večer,
snad nikdo nebrečel.
A když náhodou ukápla slzička,
tak jistě jen proto,
že šťastná byla vaše srdíčka.
Dárečky, co jste dostali,
i ty, které jste pod stromeček darovali,
všechny potěšili.
Užijte si vánoční svátky
ve zdraví a v klidný čas,
ať na příští Vánoce
těšit se můžete zas.
VÁNOCE JSOU TU ZASE...
VÁNOCE JSOU TU ZASE...
Vánoce jsou tu zase,
po tomto roce.
Plná mísa cukroví,
a dárečky nám Ježíšek nadělí.
Stromeček ozdobený,
a v bytě nám to krásně voní.
Přeji vám vše nejlepší v roce, co právě nastoupí.
HEZKÉ VÁNOCE...
HEZKÉ VÁNOCE...
Hezké Vánoce,
pod stromečkem balíček,
na něm mašlička
- jistě potěší všechna srdíčka.
Dětem štěstím oči září,
nám to vykouzlí úsměv ve tváři.
Když k tomu milá slova se přidají,
všichni si vzájemně štěstí, zdraví popřejí.
NEBEM LETÍ JEŽÍŠEK...
NEBEM LETÍ JEŽÍŠEK...
Nebem letí Ježíšek,
fouká mu pod kožíšek.
Veze plný pytel dárků,
pro každého má svou várku.
Nalijte mu skleničku,
zdrží se jen chviličku.
ŠTĚDRÝ DEN SE STRAŠNĚ VLEČE..
ŠTĚDRÝ DEN SE STRAŠNĚ VLEČE...
Štědrý den se strašně vleče,
táta strojí, máma peče.
Děti prosí budíčky:
„Popožeňte ručičky!”
VÁNOCE A PŘÁTELÉ
VÁNOCE A PŘÁTELÉ
I když čas sváteční nadešel
a láskou atmosféra nasycená je,
znamená to, že bych jindy měl
zapomenout na blízké přátele?
Celý rok příhodný
pro takové ctnosti bývá,
však svátek vánoční
nám to víc připomíná.
HVĚZDIČKA STŘÍBRNÁ DOPADLA NA...
HVĚZDIČKA STŘÍBRNÁ DOPADLA NA...
Hvězdička stříbrná dopadla na zem
a všechno kolem nás mění se rázem.
Hvězdička stříbrná,
Vánoce přišly k nám,
zvoneček zazvoní.
PO DLOUHÉM ROCE...
PO DLOUHÉM ROCE...
Po dlouhém roce
nastaly Vánoce,
Santu hned kopněte do bříška,
do domů pusťte jen Ježíška,
toho našeho chlapečka milého,
má plno dárků a pindíka malého,
roznos dárků je jeho hobby,
kdo by chtěl smradlavý soby.
Ježíšek je vysoký asi půl pantu,
napište na komín: „Nechceme Santu!”
Mám ráda jiskření vánočních nocí
Mám ráda jiskření vánočních nocí.
Hvězdy planou a nesou naději,
že jen přátelství, lásku, porozumění,
lidé na celém světě zasejí.
Podle abecedy